Natiunea MMA

Sayonara, Cupa ARMURA 2016!
17/10/2016



  Peste 200 de copii, juniori și seniori de la 31 de cluburi din īntreaga țară și-au disputat, sāmbătă și duminică, trofeele puse īn joc la Cupa ARMURA 2016 la Kickbox.
  Laureații la tatami sunt:
- fete, 10-12 ani:
-  - 30 kg: locul I- Michelle Trifan, locul II - Claudia Irni (ambele de la
Kickboxing Rodna), locul III- Maria Cocoru (Tsunami București) și Oana Ilary Bizău (Gladiators Baia Mare)
-  -45 kg: locul I- Andreea Comandaru (Scorpions Iași), locul II- Andreea
Irni (Kickboxing Rodna)
-  -60 kg: locul I- Bianca Gherman (Scorpions Hārlău), locul II- Daniela
Bragaru (Scorpions Iași)
-  -70 kg: locul I- Alexandra Alexa (Kickboxing Rodna), locul II- Elisa
Ivașcu (Gladiators Baia Mare)
-  copii, 6-8 ani:
-  -20 kg: locul I- Mario Hoamea (Scorpions Iași), locul II- Rareș Călinescu
(Professional Fight Bistrița), locul III- Lucas Bădoi (Tai Chi Do Ryu Constanța)
-  - 25 kg: locul I- Denis David (Scorpions Iași), locul II- Sebastian Stanciu,
locul III- Emilian Preda (ambii de la Tai Chi Do Ryu Constanța)
-  -35 kg: locul I- Emir Salim, locul II- Andrei Mihăeși (ambii de la Tai Chi
Do Ryu Constanța), locul III- Octavian Alexa și Ionuț Căluțu (ambii de la Scorpions Iași)
-  copii, 8-10 ani:
-  - 25 kg: locul I- Gabriel Comandaru, locul II- Ionuț Grosu (ambii de la
Scorpions Iași), locul III- Luca Salaru (Scorpions Hārlău), Horațiu Șerban (Hard Workout Sibiu)
-  - 30 kg: locul I- Darius Bălan (Tai Chi Do Ryu Constanța), locul II-
Albert Mocanu (Scorpions Iași), locul III- Adrian Bendic (Professional Fight Bistrița) și Darius Stoica (Thai Shin Do Gym Urlați )
-  - 35 kg: locul I- Robert Ciaun (Scorpions Iași), locul II- Maulti Taifun
(Tai Chi Do Ryu Constanța), locul III- Cristian Stan (Professional Fight Bistrița) și Kokas Botond (Tigers Sovata)
-  -40 kg: locul I- Flavius Ichim (Tai Chi Do Ryu Constanța), locul II-
Cosmin Stan (Professional Fight Bistrița)
-  copii, 10-12 ani:
-  - 35 kg: locul I- Sebastian Gherman, locul II- Mihai Ferestariu (ambii de
la Scorpions Hārlău),  locul III- Darius Florea (Pretorienii Deva), Alin Nica (Tai Chi Do Ryu Constanța)
-  - 40 kg: locul I- Viorel Gavril (Tai Chi Do Ryu Constanța), locul II-
Felmeri Huba (Tigers Sovata), locul III- Auraș Gheban (Scorpions Iași), Sebastian Almășan (Pretorienii Deva)
 -  - 45 kg: locul I- Gal Edmond, locul II- Sziksai Daniel (ambii de la Tigers Sovata)
-  - 55 kg: locul I- Darius Kerekes (Firekick-boxing Gherla), locul II- Alexandru Stan (Professional Fight Bistrița)
-  copii, 12- 14 ani:
-   - 35 kg: locul I- Victor Dimitriu (Scorpions Iași); locul II- Lucian Lăcătuș (Hard Work Out Sibiu); locul III- Mihai Marcu (Tai Chi Do Ryu Constanța)
-   -40 kg: locul I- Emil Chiriac (Scorpions Iași); locul II- Cătălin Cioriia (Drobeta Fighting Man A&G); locul III- Fazakas David (Tigers Sovata), Valentin Roșca (Pretorienii Deva)
-  -45 kg: locul I- Bogdan Biță (Scorpions Iași); locul II- Naumad Erdal (Tai Chi Do Ryu Constanța)
 -  - 50 kg: locul I- Alexandru Făluță (Scorpions Iași); locul II- Paul Cornea (Tengu Cluj-Napoca); locul III- Mario Carahoncea (Drobeta Fighting Man A&G), David Mălaia (Enjoy Fitness Brașov)
-   -55 kg: locul I- Răzvan Păun (Tai Chi Do Ryu Constanța); locul II- Alin Popescu (Drobeta Fighting Man A&G); locul III- Mario Tudora (Tai Chi Do Ryu Constanța), Adrian Ioniță (Kombat Pitești)
 -  - 60 kg: locul I- Sebastian Roșu (Scorpions Iași); locul II- Sebastian Cārdan (Kickboxing Rodna); locul III- Sebastian Măierean (Professional Fight Bistrița), Szabo Alex (Wing Chun Baia Mare)
- copii, 14-16 ani:
-   - 40 kg: locul I- Eduard Drăcea (Tai Chi Do Ryu Constanța); locul II- Ciprian Sofian (Pretorienii Deva); locul III- Ștefan Barbu (Scorpions Iași)
-   -50 kg: locul I- Alex Īmpușcatu (Clubul Romān de Kendo); locul II- Marius Buriu (Tai Chi Do Ryu Constanța); locul III- Bogdan Medviski (Professional Fight Bistrița)
-  – 55kg: locul I- Ștefan Orza (Tai Chi Do Ryu Constanța); locul II- Darius Luca (Kickboxing Rodna); locul III- Marko Dusinschi (Scorpions Iași), Ali Can Fikiret (Tai Chi Do Ryu Constanța)
-   -60 kg: locul I- Alin Baracel (Somo Kick-boxing Timișoara); locul II- Călin Salomia (Pretorienii Deva); locul III- Csurar Alexandru (Kickboxing Rodna), Rareș Ioica (Pretorienii Deva)
-   -65 kg: locul I- Ștefan Ilașcu (Tai Chi Do Ryu Constanța); locul II- Emilian Mocanu (Somo Kick-boxing Timișoara); locul III- Adelin Popescu (Drobeta Fighting Man A&G), Adonis Lumperdean (Body Factory)
-   -70 kg: locul I- Georgian Boboc (Tsunami București); locul II- Marius Babețiu (Clubul Romān de Kendo); locul III- Ciprian Bota (Professional Fight Bistrița), Carlos Maradin (Scorpions Iași)
-  - 75 kg: locul I- Răzvan Bivolaru (Power Gym Craiova); locul II- Gabriel Lepădatu (Tai Chi Do Ryu Constanța); locul III- Valentin Gligor (Pretorienii Deva), Ștefan Verde (Firekick Gherla)
-   juniori, -70 kg, Kick Light: locul I- Dorin Gāngu (Kami București); locul II- Alexandru Popescu (Tsunami București)
    Īn urma disputelor din ring, podiumul pe categorii a arătat astfel:
-   fete, 14-16 ani, -50 kg: locul I – Ioana Varzari (Scorpions Iași); locul II- Bianca Lepădatu (Scorpions Hārlău); locul III- Luminița Stănoiu (Samurai Olt Slatina)
-  juniori, 16-18 ani:
-   - 55 kg: locul I- Ciprian Crisnic (Pretorienii Deva); locul II- Dani Mutiu (Somo Kick-boxing Timișoara); locul III- Claudiu Florea (Pretorienii Deva), Cătălin Ionică (Clubul Romān de Kendo)
-   -60 kg: locul I- Mihai Rusu (Ex-Str-em Gym Gura Humorului); locul II- Alexandru Rusu (Scorpions Iași); locul III- Sebastian Dinu (Power Gym Craiova), Alin Belean (Rei Fight Club)
-   - 65 kg: locul I- Vlad Trif (Pretorienii Deva); locul II- Andrei Vlășan (MMA Transilvania Cluj-Napoca); locul III- Loren Pupăză (SCM Bacău), Alexandru Luiuz (Scorpions Iași)
-  - 70 kg: locul I- Vlad Morariu (Scorpions Iași); locul II- Rareș Horge (Gladiators Baia Mare); locul III- Trezen Barna (Tigers Sovata), Szasz Ferenc (Korond Fight Team)
-  -75 kg: locul I- Vasile Amariței (Scorpions Hārlău); locul II- Ionuț Nazdrag (Scorpions Iași); locul III- Andrei Irimia (Hemi Guard Fight Brașov), Ștefan Vădănuță (SCM Bacău)
-    -80 kg: locul I- Ștefan Lătescu (Scorpions Iași); locul II- Viorel Rīmbulea (Kickboxing Rodna); locul III- Fabian Zoltan (Korond Fight Team)
-    seniori:
-    - 65 kg:  locul I- Gieszer Roland (Somo Kick-boxing Timișoara); locul II- Eduard Gocan (Tengu Cluj-Napoca); locul III- Bardos Kristog (Tengu Cluj-Napoca), Ioan Moldovan (Hemi Guard Fight Brașov)
-    -70 kg: locul I- Bogdan Nuț (Tengu Cluj-Napoca); locul II- Alex Muscan (Gladiators Baia Mare); locul III- Nicolae Sterie (Hard Work Out Sibiu), Hassoun Samer (MMA Transilvania Cluj-Napoca)
-     - 75 kg: locul I- Florin Pop (Black Diamond Fight); locul II- Andrei Anastasescu (Hemi Guard Fight Brașov); locul III- Răzvan Rusu (Tengu Cluj-Napoca), Florin Voduți (Scorpions Iași)
-    - 80 kg: locul I- Lucian Casoni (Black Diamond Fight); locul II- Marius Ursache (Scorpions Iași); locul III- Lorincz Csaba (Korond Fight Team), Valerian Traistă (Hemi Guard Fight Brașov)
-    - 85 kg: locul I- Marius Hetea (Tengu Cluj-Napoca); locul II- Horațiu Pop (MMA Transilvania Cluj-Napoca); locul III- Remus Bertea (Hemi Guard Fight Brașov), Adrian Cibu (Tengu Cluj-Napoca)
-    - 90 kg: locul I- Alexandru Fechete, locul II- Paul Iovlev, locul III- Cosmin Văduva (toți trei de la Tengu Cluj-Napoca), Bogdan Șelaru (Wing Chun Baia Mare)
-    +90 kg: locul I- Nicu Sārbu (Scorpions Iași); locul II- Radu Cenan (MMA Transilvania Cluj-Napoca); locul III- Andrei Tamaș (Wing Chun Baia Mare), George Boroș (Hard Work Out Sibiu)
    Pe cluburi, locul I le-a revenit celor de la Scorpions Iași. Gruparea, care i-a dat artelor marțiale pe renumiții Cătălin Moroșanu și Sebastian Ciobanu, a fost urmată de Tai Chi Do Ryu Constanța și de Tengu Cluj-Napoca.
     Cupa ARMURA 2016 a fost organizată de brandul romānesc de arte marțiale ARMURA, īn parteneriat cu Gombos Martial Arts, Herlitz Romānia, trops.ro și SportLife.
    Mulțumim tuturor participanților și celor care ne-au sprijinit, să ne vedem cu bine īn toamna lui 2017!

Echipa ARMURA



magazin de tricouri mma k1 fight rei fight club - club de mma mures mma fan troops - articole sportive clubul sportiv one heart brasov real combat fight club

home    despre    istoric mma    clasamente luptatori    mma in romania    video    stiri    forum    contact    site map
web design softconcept    electronic components    pizzerie mures   

Copyright © 2009-2012 Natiunea MMA