Natiunea MMA

Rezultatele finale ale galei K-1 MAX Final 16
03/10/2010

GAGO DRAGO l-a invins prin KO, in runda a doua, pe SU HWAN LEE

Cu doar cateva secunde ramase din prima runda, Drago l-a impins pe adversarul sau in colt si l-a bombardat cu o avalansa de lovituri, si l-a trimis pe sud-coreean la podea cu o stanga "peste umar". Lee a reusit sa se ridice si sa treaca in runda a doua, dar a fost trimis in lumea viselor cu o lovitura inalta de picior, trebuind sa fie scos pe targa din ring.

GIORGIO PETROSYAN l-a invins prin decizia unanima a arbitrilor pe VITALY GURKOV

Dupa ce a reusit sa castige cu usurinta runda de deschidere cu 10-9, campionul en-titre a inceput cu adevarat sa il macine marunt pe Gurkov cu lovituri pe contra, reusind sa castige si a doua repriza cu 10-8. In repriza a treia, belarusul avea nasul spart si lovit, iar incercarile sale de contra-atac nu aveau nici o sansa in fata superioritatii tehnice evidente a celui supranumit "The Doctor"

MICHAL GLOGOWSKI l-a invins pe SAGATPET prin decizie neunanima a arbitrilor (dupa Extra Round)

MOHAMED KHAMAL l-a invins pe ARTUR KYSHENKO prin decizia unanima a arbitrilor

MIKE ZAMBIDIS l-a invins pe CHAHID OULAD EL HADJ prin decizie unanima a arbitrilor (dupa Extra Round)

LUPTA PE REGULI DREAM
ANDREWS NAKAHARA l-a invins pe JUN HEE MOON prin decizia unanima a arbitrilor

SUPER-FIGHTS
PAJONSUK SUPER PRO SAMUI l-a invins pe WOO YONG CHOI prin decizie unanima a arbitrilor
CHIN BIN LIM l-a invins pe HIDEAKI KIKKAWA prin decizia unanima a arbitrilor
SUNG HYUN LEE l-a invins pe KIZAEMON SAIGA prin decizia unanima a arbitrilor
TAE HWAN KIM l-a invins pe "FIRE" HARADA prin KO (lovituri de picior) in repriza a doua

LUPTA DE DESCHIDERE
SUNG WOOK KIM l-a invins pe DONG SOO KIM prin decizia neunanima a arbitrilor

magazin de tricouri mma k1 fight rei fight club - club de mma mures mma fan troops - articole sportive clubul sportiv one heart brasov real combat fight club

home    despre    istoric mma    clasamente luptatori    mma in romania    video    stiri    forum    contact    site map