Natiunea MMA

Rezultatele Cupei Romaniei la BJJ - Absoluto ia din nou locul 1
17/10/2011

Absoluto conduce din nou ostilitatile la Cupa Romaniei la BJJ.
 
Clubul din Bucuresti a obtinut nu mai putin de 26 de medalii si un puctaj final de 106, conducand detasat clasamentul in care au fost urmati de Soul Fighters Romania cu 21 de puncte si Agon BJJ cu 13.

Intr-unul dintre cele mai asteptate superfighturi, Campionul European Camil Moldoveanu l-a depasit la puncte, 13-0, pe Tolea Ciumac. Camil a fost aproape sa inchida o sugrumare, dar in cele din urma a fost nevoit sa se multumeasca cu victoria prin decizia arbitrilor.
 
 
Rezultate:
Superfight copii: Alexandru Blehneac (Absoluto Braila)
Superfight centuri mov: Ciprian Carausu (Absoluto Bucuresti)
Supefight “Grappling Stars”: Camil Moldoveanu (Absoluto Bucuresti)

NOVICE:
-65:
1. Eugen Stanescu (Absoluto Bucuresti)
2. Paul Irimia (Absoluto Bucuresti)
3. Alexandru Stancu (Absoluto Bucuresti)
3. Daniel Cernat (Absoluto Braila)
-75:
1. Stefan Preoteasa (Agon Bucuresti)
2. Adrian Chirita (Shindao Mangalia)
3. Alexandru Dumitrascu (Nova Uniao Rm Valcea)
3. Mihai Smochina (Absoluto Braila)
-85:
1. Aurelian Lungu (Absoluto Braila)
2. Anthony Freon (Noa Uniao Rm. Valcea)
3. Mihai Stanescu (AGER Targoviste)
3. Adrian Lazarean (Absoluto Bucuresti)
-95:
1. Alexandru Barlea (Absoluto Bucuresti)
2. Robert Mihaila (Absoluto Bucuresti)
3. Lucian Juravle (Absoluto Bucuresti)
3. Alexandru Marculescu (Nova Uniao Rm. Valcea)
+95:
1. Cristian Mitrea (Absoluto Bucuresti)
2. Daniel Gogoase (Nova Uniao Rm. Valcea)
3. Robert Saguna (Soul Fighters Bucuresti)

Open:
1. Robert Saguna (Soul Fighters Bucuresti)
2. Cristian Mitrea (Absoluto Bucuresti)
3. Alexandru Barlea (Absoluto Bucuresti)
4. Eugen Stanescu (Absoluto Bucuresti)

AVANSATI:
-65:
1. Aurel Rastean (Absoluto Bucuresti)
2. Mihai Handrea (Absoluto Bucuresti)
3. Erind Germeni (Soul Fighters Bucuresti)
3. George Constantin (Yamatokai Bucuresti)
-75:
1. Remus Corbei (Absoluto Bucuresti)
2. Dinu Bucalet (Agon Bucuresti)
3. Alin Pica (Absoluto Bucuresti)
3. Andrei Muscalu (Absoluto Bucuresti)
-85:
1. Radu Eugen Mitrache (Absoluto Bucuresti)
2. Dragos Ivascu (Absoluto Bucuresti)
3. Edward Paulescu (Absoluto Bucuresti)
3. Mihai Ionescu (Absoluto Bucuresti)
-95:
1. Alexandru Iliescu (Ryu-Do Bucuresti)
2. Cristian Felega (Absoluto Bucuresti)
3. Bogdan Badea (Dinamo Fight Bucuresti)
+95:
1. Bogdan Dumitrache (Soul Fighters Bucuresti)
2. Bogdan Stan (Absoluto Bucuresti)
3. Florin Cernat (Soul Fighters Bucuresti)
3. Vlad Mavrodin (Agon Bucuresti)

Open:
1. Andrei Muscalu (Absoluto Bucuresti)
2. Rinu Trasca (Ryu-Do)
3. Alin Pica (Absoluto Bucuresti)
3. Radu Eugen Mitrache (Absoluto Bucuresti)
Cel mai tehnic luptator: Radu Eugen Mitrache (Absoluto Bucuresti)

Cea mai buna echipa:
1. Absoluto – 106 puncte
2. Soul Fighters – 21 puncte
3. Agon – 13 puncte
 
Alex Zaharia - www.natiuneaMMA.ro




magazin de tricouri mma k1 fight rei fight club - club de mma mures mma fan troops - articole sportive clubul sportiv one heart brasov real combat fight club

home    despre    istoric mma    clasamente luptatori    mma in romania    video    stiri    forum    contact    site map
web design softconcept    electronic components    pizzerie mures   

Copyright © 2009-2012 Natiunea MMA