Natiunea MMA

Noi succese pentru Takenoko Reghin
31/05/2018

Sportivii pregătiți de sensei Tamas Attila au cucerit nu mai puțin de 11 medalii la recent īncheiatele Campionate Naționale de Ju-Jitsu, desfășurate īn Sala Sporturilor din Constanța și la care au luat parte circa 350 de luptători de la 26 de cluburi din țară. Takenoko Reghin a concurat cu 9 sportivi din care 6 au luat medalii la categoriile de vārstă U12 și U15.
  Astfel, Tamas David a devenit dublu campion național la U15 fighting și ne-waza, Alexandra Boroș a cucerit aurul la ne-waza U15 și a obținut medalii de bronz la fighting U15 și U12, Darius Sas a urcat pe cea mai īnaltă treaptă a podiumului la U15 ne-waza și a fost al treilea la U12 fighting, Dragoș Boroș a luat argintul la U15 ne-waza și bronz la U15 fighting, Andrei Costan a intrat īn posesia argintului la U12 fighting iar Denis Chirteș a terminat pe poziția a treia la U12 fighting.
  Mai mult, sportivii de la Takenoko au izbutit să ocupe locul al treilea īn clasamentul pe echipe.
  Performanța copiilor antrenați de Tamas David nu e īntāmplătoare, ei īntorcāndu-se cu trei medalii de aur de la Mondialele de Ju-Jitsu de la Abu-Dhabi (Alexandra Boroș, Dragoș Boroș și Tamas David).

Comunicat de presă

magazin de tricouri mma k1 fight rei fight club - club de mma mures mma fan troops - articole sportive clubul sportiv one heart brasov real combat fight club

home    despre    istoric mma    clasamente luptatori    mma in romania    video    stiri    forum    contact    site map